Mobilo sakaru jomā šobrīd dominē divu operētājsistemu iekārtas Android un iOS. Ieskatoties ražotāju sarakstā, var teikt, ka ir Apple (iOS) un pārējās iekārtas. Šajā rakstā apskatīsim zināmu Apple iekārtu fenomenu, jo neskatoties uz to, ka elektronika attīstās un katru gadu tiek izlaistas jaunas iekārtas, starp Apple iPhone iekārtām joprojām ir populāras arī vecākas.

Piemēram, Apple iPhone 8 nebija labākais iOS tālrunis, taču tas joprojām ir stabila izvēle funkcionalitātei un ātrumam, jo ​​tradicionālā sākuma pogai ir ērti lietojama. Tai ir Touch ID pirkstu nospiedumu sensors. Tas ir tikpat jaudīgs kā iPhone X par ievērojami zemākām izmaksām. Kad Apple paziņo par jauniem iPhone tālruņiem, tas parasti atsakās no dažām novecojušām ierīcēm, taču iPhone 8 ir spējis izdzīvot neskarts, un tas izbauda jaunās iOS 14 funkcijas. Apple joprojām uzskata, ka tā ir “budžeta” iekārta iPhone sērijā cilvēkiem, kuri vēlas Apple tehnoloģiju, nemaksājot dārgi par augstākās klases tālruni. Ņemot vērā arī to, ka Latvijā ir pietiekami plaši pieejams iphone remonts, ipaši Rīgā, tad iekārta var kalpot ļoti ilgi.

Protams, ja līdzekļi atļauj, kādēļ gan lai neizvēlētos jaunāko iPhone 14 sērijas viedierīci, bet ja ir vēlme lietot funkcionāli jaudīgu ierīci par salidzinoši zemaku cenu, tad droši var raudzīties uz Apple vecākiem modeļiem, jo ražotājs rīkojas pietiekami gudri – vecākus modeļus aprīkojot ar jaunakām operētājsistēmām.

Šāda rīcība ir ļoti svarīga arī no ekoloģijas viedokļa, jo katrā viedierīcē ir daudz elementu, kurus nevar atkārtoti pārstrādāt, bet to ražošanai tiek patērēti milzīgi resursi. Tas jo īpaši attiecas uz litija jonu akumulātoru, bet diemžēl laiku pa laikam tas ir jamaina, jo akumulatora mūžs nav bezgalīgs. Jebkurā gadījumā, piešķirot viedierīcēm ilgāku dzīves ilgumu vai piešķirot tam dzīves “otro elpu”, mēs kopīgiem spēkiem parūpējamies par planētas ekoloģiju un resursu efektīvāku izmantošanu.

Rakstu sagatavoja digitālā mārketinga aģentūra Zīle